Біографія

Народилась 1 жовтня 1960 р. в м. Золочеві Львівської області. З п’ятирічного віку навчалася в музичній школі гри на скрипці, але через велике бажання співати, перейшла в клас бандури (викладач — Феньвеші М. О.). Вже тоді, виступаючи як солістка ансамблю народних інструментів та у складі ансамблю бандуристок у багатьох містах України та за кордоном (Швейцарії, Польщі), юна співачка стала лауреатом багатьох фестивалів та конкурсів.

За роки навчання у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Філарета Колесси, яке закінчила у 1980 р. з відзнакою, Лілія Коструба багато виступала з концертними програмами. Після закінчення училища стала артисткою Заслуженої хорової капели «Трембіта», а у 1981 р. вступила на вокальний факультет Львівської державної консерваторії ім. Миколи Лисенка, де навчалася в класі доцента Карпатської Т. О., мистецтвом камерного співу оволодівала у професора Логойди М. О. Під час навчання в консерваторії працювала солісткою ансамблю народної музики «Барвінок» Львівської Залізниці. Після Чорнобильської катастрофи, в червні 1986 р. виступала з концертами перед учасниками ліквідації наслідків аварії в Київській області. В 1988 р. при Палаці ім. Гната Хоткевича створила театр—студію оперети.

З 1990 р. Лілія Коструба – солістка Львівської філармонії. За цей час вона підготувала багато концертних програм, до яких увійшли твори композиторів різних епох та країн. Репертуар співачки — великий та різноманітний, включає в себе оперні арії, твори кантатно-ораторіального жанру, романси, обробки народних пісень. Вона виконує музику європейських композиторів доби бароко, віденських класиків, австро-німецьких романтиків, французьких, іспанських, польських, російських авторів (усі твори співає мовами оригіналу), українських композиторів минулого і сучасності.

Чільне місце в її репертуарі займають твори українських  композиторів, широко представлені твори західноукраїнських авторів, які вона невтомно пропагує. Часто  включає  до  своїх програм  маловідомі  або  незаслужено  забуті солоспіви, обробки  народних  пісень.

Лілія Коструба вирізняється високою культурою вокалу, артистизмом, яскравим темпераментом, добрим смаком. Це людина творча, ініціативна, сповнена ідей, які успішно втілює на сцені. З нею співпрацюють і підготували кілька концертних програм професори  Львівської  Національної  музичної  академії  ім. М. Лисенка – заслужена  артистка  України  Ярослава Матюха, кандидат мистецтвознавства Лідія Ніколаєва, Мирослав Драган.

Неодноразово співпрацювала  з  багатьма  оркестрами, зокрема, Національним президентським  оркестром, відомими  диригентами:  народним  артистом   України   Ю. Луцівим, заслуженими  артистами України  І.Юзюком  та  М. Юсиповичем, заслуженим діячем мистецтв України В. Сивохіпом, Р. Філіпчуком та ін. Запрошувалася до виконання сопранових партій  в творах  кантатно-ораторіального  жанру ( Дж. Перголезі, А. Кальдара, Й. Гайдна, В.А.Моцарта, Р. Шумана, Й. Брамса).

Займаючись пропагуванням українського мистецтва, тривалий час співпрацює з музеями І. Франка  та С. Крушельницької у Львові, постійно бере участь у концертах  з нагоди ювілеїв  видатних  діячів  української  культури, була учасницею  широко-масштабної  всеукраїнської  акції до 150-річчя від дня  народження І. Франка, виступала на концертних сценах багатьох міст України.

У 2006 році до 750-ліття Львова відбулася прем’єра сольної програми Лілії Коструби з творів львівського ретро «Лети, моя пісне», де було записано дебютний альбом з однойменною назвою.

Л. Коструба є  ініціатором  та  мистецьким  координатором  багатьох  проектів.  Завдяки її  організаторським здібностям львів’яни вперше мали нагоду познайомитися з мистецтвом Школи українського танцю «Барвінок» з Торонто, виступ якого відбувся 5 серпня  2008 р. в Концертному залі  філармонії і був  приурочений  75-й річниці  Голодомору.

У 2009 р. до 100-річчя від дня народження А. Кос-Анатольського здійснила комп’ютерний набір і упорядкувала перший нотний збірник солоспівів композитора. У 2011р. вийшов другий збірник «Мелодії душі», до якого входять 47 лише невідомих, що були в рукописах приватного архіву Кос-Анатольського. Опубліковані вперше.

У 2011 році випустила компакт-диск  «Осінній вальс» з 18 солоспівів Кос-Анатольського. У 2012 р. до 140-річчя від дня народження славетної співачки Соломії Крушельницької вийшов компакт-диск «Галицький солоспів», партія фортепіано заслужена артистка України Ярослава Матюха.

До 150-річчя від дня народження Остапа Нижанківського у 2013 р. здійснила комп’ютерний набір і упорядкувала нотний збірник «Вокальні твори Остапа Нижанківського», до якого ввійшли вокальні твори, рукописи яких зберігаються у фондах Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника.

У 2013 році у співпраці з Мирославом Драганом (партія фортепіано) вийшов компакт-диск вокальних творів Остапа і Нестора Нижанківських.

У 2014 році до 115-річчя від дня народження Б. Й. Дрималика здійснила комп’ютерний набір і видала нотний збірник вокальних та інструментальних творів композитора, до якого ввійшли твори, рукописи яких зберігаються у фондах Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові і були опубліковані вперше.

З 2014 по даний час – викладач кафедри Академічного співу Львівської Національної Музичної Академії імені М. В. Лисенка.

Співачка  багато  виступає  не лише в Україні. Неодноразово брала участь у багатьох  концертах і фестивалях за кордоном, з  успіхом  гастролювала у  Швейцарії, Польщі, Словаччині, Чехії, Болгарії. Має  записи на Львівському  радіо  і  телебаченні.

Нагороди:

Дипломи Львівської міськради та Львівської облдержадміністрації за високу виконавську майстерність, популяризацію музичного мистецтва та з нагоди ювілею (2010)

Грамота Львівської обласної ради з нагоди 30-річчя творчої діяльності (2013)

Почесна грамота Міністерства культури України та Центрального комітету профспілки працівників культури України (2013)

Премія імені Станіслава Людкевича (2013)

Заслужена артистка України (2016)

Участь у фестивалях:

квітень 1991 – Фестиваль «Музика українського зарубіжжя» (Львів, Україна)

травень 1991 р. – «І Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych»  (Краків, Польща)

травень 1999, 2000, 2001 – Фестиваль музичного мистецтва “Віртуози”  (Львів, Україна)

квітень 1998 , серпень 2003 , травень 2005 – Międzynarodowy  Festiwal  Muzyki  Odnalezionej  (Тарнів,  Польща)

червень 2005 – Wielokulturowy  Festiwal  «Galicja»  (Красічин, Польша)

жовтень 2006, червень 2017 – «Фестиваль ретро-пісні ім. Б. Веселовського» (Львів, Україна)

жовтень 2006, вересень 2013 ­– Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти» (Львів, Україна)

грудень 2007, листопад 2008, грудень 2009, грудень 2011, грудень 2012 – Міжнародний музичний  фестиваль ім. А. Кос-Анатольського (Коломия, Україна)

грудень 2008 – Фестиваль класичної  та  сучасної  музики  «Класік-модерн»  (Хмельницький, Україна)

листопад 2013, липень 2015, липень 2016, липень 2017, липень 2019 – Фестиваль «Ніч у Львові» (Львів, Україна)

листопад 2016 – Фестиваль Соломії Крушельницької (Львів, Україна)

листопад 2019 – VI музичний фестиваль «Академія» у рамках святкування 175-ліття ЛНМА ім. М. Лисенка