Головна » Преса » Мелодії Нижанківських

Мелодії Нижанківських

Ярослава Матюха
Заслужена артистка України, професор ЛДМА ім. М. Лисенка

Діяльність Остапа й Нестора Нижанківських – яскрава сторінка української музичної культури. Обидва були відомими композиторами, організаторами музичного життя, виконавцями. Цей рік став і для батька і для сина ювілейним: 140 років минуло від дня народження Остапа Нижанківського, 110 – Нестора. Іменем батька названо одну з вулиць нашого міста, де розташована Львівська державна музична академія ім. М. Лисенка.

Відгукнулася на цю подію і Львівська філармонія. Її солістка Лілія Коструба підготувала сольну програму з творів Остапа й Нестора Нижанківських, згуртувавши навколо себе ентузіастів – пропагандистів національної музичної спадщини, артистів філармонії, професорів музичної академії, її студентів, а також учнів Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернат ім. С. Крушельницької.

Вступне слово підготувала доктор мистецтвознавства, професор Любов Кияновська. Акомпанувала співачці на фортепіано професор кафедри концертмейстерства музичної академії Лідія Ніколаєва. Сольні інструментальні номери виконували піаністи, лауреати міжнародних конкурсів: студентка музичної академії Мар’яна Самотос (клас професора М. Крушельницької) та учень ЛССМШІ ім. С. Крушельницької Андрій Драган (клас профессора Л. Крих). В дуеті з Лілею Кострубою виступила солістка філармонії лауреат міжнародного конкурсу Оксана Савіцька. Прозвучав фінал «Фортепіанного тріо» Нестора Нижанківського у виконанні заслуженого артиста України Володимира Дуди (скрипка), лауреата міжнародного конкурсу Романа Самострокова (віолончель) та Наталії Харандюк (фортепіано).

До вокальної частини програми увійшли такі відомі твори О. Нижанківського, як «Верніться, сни мої прекрасні», «І молилася я», «О, не забудь», « Люблю дивитись» та інші. Разом з тим Л. Коструба включила до програми і його рідко виконувані твори: «Не видавай мене замуж», «Минули літа молодії», а також романси Нестора. Усі твори прозвучали напрочуд виразно, щиро, емоційно. Співачка має гарний тембр сопрано, вирізняється культурою волалу, високим рівнем професіоналізму, добрим смаком. І підбір програми, і інтерпретації творів вкотре продемонстрували, що Лілія Коструба – вдумливий, серйозний музикант, яка не захоплюється зовнішними ефектами, а прагне глибоко проникнути в образно-емоційний світ твору та відтворити його якнайповніше. На всі задуми співачки гнучко «відгукувалася» піаністка, і цей вокально-фортепіанний дует був органічним й справив гарне враження.

 

www.zwu.lviv.ua  2003 р.