Головна » Преса » Музика – життя моє!

Музика – життя моє!

Інна МЕЛІХОВА

4 грудня  у Палаці культури міста Луцька відбувся концерт солістки Львівської філармонії Лілії Коструби  “Від Моцарта до Брамса” під музичний супровід соліста-піаніста, викладача Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка Мирослава Драгана. У виконанні лауреатів міжнародних конкурсів пролунала неперевершена музика європейських класиків: Моцарта, Бетховена, Шуберта, Шопена, Брамса.

Як сказав Платон, музика запалює весь світ, душу окрилює, сприяє польоту уяви. Лілія Коструба не уявляє свого життя без музики та пісні, адже з п’ятирічного віку почала займатися цим мистецтвом.Репертуар співачки великий та різноманітний, включає в себе оперні арії, твори кантатно-ораторіального жанру, романси, обробки народних пісень. Чільне місце посідають твори українських та західноукраїнських композиторів, які вона невтомно пропагує. Часто включає до своїх програм маловідомі або незаслужено забуті мелодії. Так, у минулому році випустила нотне видання солоспівів композитора Анатолія Кос-Анатольського “Мелодії душі”, до якого входять маловідомі твори, що досі зберігалися лише у рукописах.
Лілія Коструба вирізняється високою культурою вокалу, артистизмом, яскравим темпераментом, добрим смаком. Це людина творча, ініціативна, сповнена ідей, які успішно втілює на сцені.

– Я завжди долучаю до своїх концертів інших митців, акторів, – розповідає співачка. – Важливо показати людям якесь шоу – з танцями, з гумором. Тоді музика сприймається легше.

Лілія Коструба відвідує Волинь не вперше. У 2006 році у рамках концерту, присвяченому 150 річниці від дня народження Івана Франка, вона дарувала лучанам свої співи. Відтоді лишилися гарні враження і нестримне бажання повернутися та заспівати ще для волинських поціновувачів камерної музики. Завдячуючи Волинській обласній філармонії, її мрія здійснилася. Шкода, глядачів зібралося небагато. Проте квітів та оплесків не бракувало.

http://www.viche.lutsk.ua