Головна » Преса » Мистецька вітальня

Мистецька вітальня

24 вересня 2013 року в Львівському обласному Будинку вчителя відбулась мистецька вітальня: «Родина Нижанківських у культурному житті України».

Захід присвячений 150-річчю від дня народження українського композитора, громадського діяча, греко-католицького священика Остапа Нижанківського і 120-річчю від дня народження його сина Нестора – композитора, музичного критика, педагога і виконавця.

Нагадуємо, що 2013 рік, згідно з рішенням сесії Львівської обласної ради, оголошено Роком родини Нижанківських. Представники цієї родини, починаючи з о. Андрія, пароха с. Черняви на Самбірщині, його сина о. Йосифа (батька о. Остапа), його трьох братів – священників на Львівщині і їх нащадки самовіддано працювали на духовній і культурній ниві суспільного життя в Галичині. Сини о. Остапа – Нестор, Степан і Богдан були учасниками визвольних змагань – воювали в лавах УГА.

З великою увагою присутні слухали розповідь Богдана Сидорака – депутата Львівської обласної ради, який досліджує багатогранну діяльність представників родини Нижанківських, тих, що відійшли у вічність, і живих – в Україні і діаспорі. Гасло, виголошене о. Остапом, «Мусимо мати Україну!» стало гаслом багатьох нащадків о. Остапа Нижанківського та їх учасників. Цікаво було почути, що о. Остап у селі Завадові, де він був парохом, заснував молочарську спілку, займався її розбудовою по інших селах, що заклало підвалини славнозвісного «Маслосоюзу». Присутні були зацікавлені розповіддю Б. Сидорака, про що свідчили висловлені ними думки і запитання.

Прозвучали твори у виконанні солістки Львівської філармонії Лілії Коструби (О.Нижанківський «В гаю зеленім», «О не забудь», Н.Нижанківський «Ти любчику за горою»), соліста Івано-Франківської філармонії Олександра Форкушака (О.Нижанківського «Скорбна дума»,  Н.Нижанківський «Отче наш») та Мирослава Драгана (партія фортепіано). У виконанні Народної хорової капели «Заграва» Будинку вчителя прозвучали духовні твори А. Лотті, К. Стеценка, Д. Бортнянського, М. Леонтовича.

У заході взяли участь вчителі львівських шкіл, учні 9-а класу ЗОШ № 9, члени товариства «Союз Українок».

http://www.osvitportal.lviv.ua