Головна » Преса » Оперетові вечори у Львові

Оперетові вечори у Львові

Наталія Самотос
музикознавець

Серед багатьох театрів-студій, численних фольклорних колективів, які виступають сьогодні з більшим чи меншим успіхом у нашому місті, народився театр-студія оперети. Ініціатором його створення, керівником та одночасно чудовим виконавцем є співачка Лілія Коструба, випускниця Львівської консерваторії ім. Лисенка.

У нашому місті при відсутності театру музичної комедії могли і взагалі забути про існування веселого, «легкого» і … складного жанру. В ньому стільки захоплюючого і в музиці, і в сюжеті. Та найбільшою гордістю є те, що її називають молодшою сестрою опери. Мова оперет Офенбаха, Штрауса, Легара, Кальмана аж ніяк не примітивніші від мови оперних композиторів Россіні, Верді.

Класику ставити нелегко. Саме до неї, до найкращого і найпопулярнішого з того, що створено європейською школою оперети на межі XIX та XX століть, звернувся новостворений театр-студія оперети. Місце народження – Палац культури ім. М. Кузнєцова, який останнім часом відіграє помітну роль в культурно-мистецькому житті Львова. Для дебюту театру-студії було обрано фрагменти з оперет, які є еталоном цього жанру: «Летюча миша», «Сільва», «Фіалка Монмартра», «Фея карнавалу», «Герцогиня із Чікаго», «Маріца», «Баядера» та інші. Вони приваблюють романтикою буденності, блиском світського життя. Оперета виявилась здатною давати уроки оптимізму і своїм сучасникам, і нащадкам.

Театр-студія оперети запрошує всіх на свою прем’єру, яка відбудеться 19 лютого о 20 годині в приміщенні Палацу імені М. Кузнєцова. У ній беруть участь: Лілія Коструба (сопрано), Гаяне Хастян (сопрано), Ігор Попов (тенор), Борис Лавренів (тенор), Богдан Кисіль (баритон), Тарас Худоба (баритон), а також камерний оркестр і танцювальна група.

Газета “Молода  Галичина” 1990р.