Головна » Преса » Верніться, сни мої прекрасні…

Верніться, сни мої прекрасні…

27 вересня в рамках ХІХ Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» у концертному залі ім. Станіслава Людкевича відбувся концерт “Верніться, сни мої прекрасні”. Дійство було присвячене до 150-ти річчя Остапа Нижанківського та 120-ти річчя Нестора Нижанківського.
Участь у заході взяли: наша землячка Лілія Коструба, Мирослав Драган, Оксана Савіцька, Олександр Форкушак, Євген Крук, Тарас Менцінський, Вокальний ансамбль Kalophonia (керівник Тарас Грудовий ) Роман Біль та Олександра Бонковська.

“Українська музика мало виконується в загальному, мало популяризується… Чим більше ми будемо давати такі концерти, тим більше людей зрозуміє, що це є наше. Не на словах, а на ділі будемо підтримувати своє, рідне, щоби дійсно більше зрозуміли і полюбили…”- говорить солістка  Львівської філармонії Лілія Коструба.

“Я дещо грав із фортепіанних творів Нестора Нижанківського. Ну а в такому об’ємі мені було надзвичайно цікаво  познайомитися, навіть у великій мірі з творчістю Остапа Нижанківського, ну і відкрити для себе вокальну лірику Нестора Нижанківського. Це дуже вишуканий світ музичний. Надзвичайно високопрофесійний. Дуже тонкі струни  переживання заторкає ця музика в душі виконавця…” – розповів “Золочів.нет”  піаніст Мирослав Драган.

Нагадаємо, що Нижанківський Остап Йосипович це відомий композитор, дириґент та громадський діяч, який володів надзвичайно яскравим музичним талантом. Він реалізував себе в традиційних для галицької музики жанрах — духовних і світських хорах, солоспівах, вокальних ансамблях, обробках народних пісень. Остап Нижанківський був одним з молодших представників музичного руху в Галичині 80-х років XIX ст., організатором музичного життя в Галичині.
Нижанківський Нестор Остапович український композитор, піаніст і музичний критик. Син Остапа Йосиповича Нижанківського. В його музичних творах дуже помітною стала епічна виразність. Вершиною втілення епічного змісту була його хорова поема «Наймит» на слова Івана Франка, написана під впливом кантат Станіслава Людкевича. Цей твір увійшов до скарбниці духовних надбань українського народу. В ній композитор музичними засобами відобразив мрію українців про майбутню свободу для всіх і кожного.

konsert3  konsert2  konsert