Головна » Преса » Лілія Коструба презентувала новий диск

Лілія Коструба презентувала новий диск

Презентація компакт-диску “Галицький солоспів”

Відома золочів’янка, солістка Львівської філармонії, Лілія Коструба, презентувала новий альбом під назвою “Галицький солоспів”.

Презентація відбулася у актовій залі імені Анатолія Кос-Анатольського факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка. Альбом присвячений 140-річчю від дня народження славетної співачки Соломії Крушельницької, вийшов у жовтні 2012 року. В нього увійшли 16 солоспівів композиторів Галичини.

Про новий альбом та творчі плани на майбутнє пані Лілія розповіла нам у спеціальному інтерв’ю.

– Пані Лілія, скажіть будь-ласка, чому саме “Галицький солоспів”, і чому саме Соломія Крушельницька.

– Всі мене питають: чому саме? Я кажу, що саме з музеєм Соломії Крушельницької , я тісно співпрацюю більше 10 років і власне Соломія Крушельницька для мене є як ангел-охоронець. Навіть, коли тяжко, щось погано, приходиш в музей з таким захопленням, і з таким задоволенням, і все погане відходить на другий план. Бувало так, коли я захворіла, прийшла в музей, і ніби вже й не хвора, вже можу співати. Тому мені хотілося зробити такий солоспів, що співала Соломія Крушельницька навіть в кінці вже своїх років. Вона дуже багато співала власне галицьких композиторів.

– А чому саме презентація відбулася у цьому залі, тут якась певна атмосфера?

– Мені дуже хотілося тут виступити. Ну по перше, я тут вчилася, і з осені я почала тут працювати асистентом кафедри музичного мистецтва і тому хотілося попробувати у цих рідних стінах співати, бо я вже багато де співаю, а тут за такий час я вперше знову.

– Чим саме диск є унікальний, що є ізюминкою диску?

– Ізюминка в ньому є те, що це не просто є записаний диск, а він несе просвітницьку мету. Адже там є коротко описано про кожного композитора, коротко українською мовою та англійською. Це для того, щоб будь-хто міг взяти, прочитати, і зрозуміти, що це той композитор, а це той.

– Як на вашу думку, чому молоді артисти не звертаються до такого стилю, він їм чужий чи вони не хочуть братися за такі складні речі, в чому справа?

– Ну, напевно зараз трошечки інший час і якісь уподобання інші. Мені тяжко сказати. Можливо я зараз живу в трошки іншому часі, а вони в іншому. Просто ми зараз на різних хвилях.

– Які у вас плани на майбутнє?

– Я хочу записати диск Остапа і Нестора Нижанківських. Цього року 150 років Остапу Нижанківському і 120 років Нестору Нижанківському, від Дня народження їх. Це в мене такі найперші плани, які я цього року обов’язково мушу зробити. Ну а так планів стільки багато, що дай Боже здоров’я та сили це все зробити. А взагалі, ще планую видати збірку Дрималика, хорошого друга і концертмейстера Соломії Крушельницької. В мене крутиться все навколо Соломії Крушельницької.

– Для поціновувачів, де саме можна придбати ваш диск?

– Ну, диск я думаю, що буде в магазинах, буде в інтернеті, в мене на сайті, там можна сконтактувати і замовити. Я не думаю, що це буде проблема.

– Дякуємо вам !

– Я хочу дякувати “Золочів.нет” , який приїжджає вже другий раз спеціально до мене. Це мені настільки приємно. І мабуть для мене сьогодні не даремно було стільки хвилювань, і рідні стіни, потім приїжджають рідні люди. І це настільки приємно, що я вам дуже дякую!

– Дякуємо вам, що нас запросили!

http://zolochiv.net