Головна » Преса » У Львові презентували компакт-диск до 140-річчя Крушельницької

У Львові презентували компакт-диск до 140-річчя Крушельницької

28 березня 2013 року у Львові презентували унікальний компакт-диск «Галицький солоспів», присвячений 140-річчю від дня народження славетної співачки Соломії Крушельницької.  Про це інформує прес-служба нардепа Ігоря Васюника.

До збірки увійшли солоспіви композиторів Галичини, які свого часу виконувала примадонна оперної сцени Соломія Крушельницька: О. Нижанківського, В. Матюка, Д. Січинського, Я. Лопатинського, С. Людкевича, В. Барвінського, Л.Лепкого, Н. Нижанківського, М. Колесси, А. Кос-Анатольського, Б. Фільц, М. Скорика, О. Козаренка.

Перлини галицького вокального репертуару виконала солістка Львівської філармонії Лілія Коструба. Концертмейстером виступила Заслужена артистка України Ярослава Матюха.

«Особливої вишуканості компакт-диску надає його дизайн, де використано фото дуету у салоні дому-музею Соломії Крушельницької. Симптоматично, що рецензований компакт-диск завершується солоспівом В. Матюка «Родимий краю», який так любила і завжди виконувала в концертах велика Примадонна…Переконаний, що компакт-диск «Галицький солоспів» із записами Лілії Коструби та Ярослави Матюхи, стане цінним поповненням колекцій філофоністів, а шанувальники вокальної лірики зможуть вповні насолодитися мистецтвом виконавиць», – зазначив декан факультету культури і мистецтв, професор, доктор мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв Олександр Козаренко.

З привітальним словом на презентації компакт-диску виступив також меценат, Народний депутат України Ігор Васюник.

«Випуск збірки солоспівів – це не лише робота для поціновувачів вокальної лірики, а й вшанування та збереження пам’яті для молодшого покоління про всесвітньовідому оперну співачку Соломію Крушельницьку, Примадонну оперної сцени, яка завжди гордо казала, що вона українка. Це також пам’ять про видатних композиторів Галичини, чиї твори свого часу були незаконно призабутими. Робота творчого дуету – Лілії Коструби та Ярослави Матюхи, заслуговує великої подяки за те, що бережуть традиції і пропагують українську культуру», – сказав Ігор Васюник.

http://vgolos.com.ua
http://news.vashmagazin.ua
http://www.032.ua