Головна » Преса » Виставка “На вершині світової слави”, присвячена Соломії Крушельницькій

Виставка “На вершині світової слави”, присвячена Соломії Крушельницькій

«Вперше у Києві світова зірка оперної сцени………!!!» Очевидно так оголошувалися б приблизно 100 років тому гастролі легендарної української співачки Соломії Крушельницької, яка осяяла своїм талантом провідні сцени світу. Однак, шанувальникам вокального мистецтва не пощастило побачити і почути її на київській сцені, – вона ніколи не була в Києві. 
Отож сьогодні маємо нагоду познайомитися із славетною артисткою завдяки унікальній збірці документальних пам’яток про неї, що належить Музично-меморіальному музею Соломії Крушельницької у Львові. Оригінальні матеріали про творчість і життєвий шлях співачки вперше експонуються у Києві на виставці “На вершині світової слави”, що відкрилася 14 травня у Будинку-музеї М.Заньковецької і триватиме до 14 червня.

Основою експозиції є фото артистки в оперних партіях, яких в її репертуарі було понад 50, – “незабутня Аїда”, “єдина у світі Джоконда”, “ідеальна Брунгільда”, “чарівна Чьо-чьо-сан”…… Художні портрети відтворюють образ Крушельницької в житті і сценічному образі. Численні публікації інформують про її виступи на європейських сценах.

Окремий розділ виставки знайомить із самим Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької. Тут представлено різноманітні музейні видання та рекламну продукцію – путівник, каталоги виставок тощо.

Яскравим доповненням експозиції є неповторний голос співачки, що звучить у записах. На щастя, ще й досі збереглися грамплатівки із записами творів у виконанні С.Крушельницької, на основі яких випущено компактдиски. Один із поважних гостей музею – академік, професор КУТКіТ ім. І.Карпенка-Карого Ростислав Пилипчук на відкритті виставки подарував Львівському музею дві таких платівки.

Своєрідним відкриттям для багатьох присутніх було те, що відомий композитор, народний артист України Мирослав Скорик є внучатим племінником співачки. Дуже цікаво було почути від нього та двоюрідної внучатої племінниці Крушельницької Богдани Фільц дитячі спогади про зустрічі із славетною родичкою, яка запам’яталася їм своєю шляхетністю, жіночою вродою.

Заключним акордом урочистого відкриття виставки став концерт солістки Львівської філармонії Лілії Коструби (сопрано) та концертмейстера, професора Львівської музичної академії ім. М.Лисенка, Лідії Ніколаєвої. У їх виконанні прозвучали твори з репертуару С.Крушельницької – арії з опер російських і європейських композиторів, українські народні пісні в обробках композиторів. Мистецький дует співачки і акомпаніатора, які співпрацюють понад 5 років, справив глибоке враження на слухачів майстерним виконанням і подарував справжню насолоду від прекрасної музики і співу.

 

http://www.tmf-museum.kiev.ua/ua/1/vyst_1/krush.htm